Axicom - kasy, drukarki fiskalne. Logo1 Axicom - kasy, drukarki fiskalne. Logo1

Sento E

Nowoczesna kasa fiskalna dedykowana małym i średnim punktom handlowo usługowym, realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych (karta SD). Mała i poręczna obudowa kasy kryje w sobie zaawansowaną technologię i funkcjonalność spotykaną dotychczas w segmencie dużych kas systemowych.

Zalety:

- duża w tym segmencie kas baza towarowa (7000 PLU),

- precyzyjna nazwa towarów,

- komunikacja on-line z komputerem,

- możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych takich jak: czytniki kodów kreskowych (również USB), wagi elektroniczne, terminal płatniczy, pin-pad, modem, drukarkę zamówień, system monitoringu oraz szuflady.

- kasa posiada bufor on-line paragonów zdolny do pomieszczenia 10 000 pozycji.

- nazwy programowanych towarów mogą mieć aż 40 znaków, a baza towarowa PLU pomieści 7000 artykułów. Do każdego sprzedanego artykułu na paragonie można dodać definiowany opis.

Podzespoły

Wysokiej jakości mechanizm Fujitsu typu ?wrzuć i pracuj? drukuje bardzo szybko i, co najważniejsze, zapewnia wyjątkowo łatwą wymianę papieru ? w kasie SENTO E operację tę można przeprowadzić jedną ręką w kilka sekund. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość użycia 60-cio metrowej rolki papieru, co pozwala na dłuższą, nieprzerwaną pracę urządzenia. Dzięki elektronicznej kopii paragonu zużycie papieru jest znacznie obniżone.

Precyzyjnie działająca klawiatura, posiada 14 dodatkowych klawiszy funkcyjnych, które pozwalają zaprogramować w dwóch poziomach towary ?szybkiej sprzedaży? lub często używane funkcje, do których, w normalnym trybie, użytkownik posiada dostęp z poziomu menu kasy (np.: raporty, programowanie, wydruki ? w tym wydruki z elektronicznej kopii). Taka klawiatura w połączeniu z dwoma graficznymi wyświetlaczami LCD znacznie ułatwia codzienną pracę na kasie.


Wyświetlacze graficzne

Dwa niebieskie wyświetlacze LCD. Wyjątkowa czytelność danych o transakcji oraz komunikatów dla obsługi. Dwa standardowe typy pracy: 4 linie (większe zagęszczenie, mniejsza czcionka) lub 2 linie (duża czcionka). Pełna elastyczność i konfigurowalność sposobu wyświetlania informacji, wyświetlanie grafiki.

 

Wzornictwo

Marka Novitus wyznacza standardy na rynku fiskalnym w zakresie wzornictwa urządzeń fiskalnych. Z tego doświadczenia korzysta SENTO E ? kasa jest mała, zgrabna, o nowoczesnym wyglądzie, posiada ergonomicznie rozmieszczone elementy (klawiatury, wyświetlacze), dzięki czemu wielogodzinna praca na SENTO E będzie przyjemna i wygodna.


Logo graficzne na paragonie

SENTO E to pierwsza kasa z możliwością drukowania grafiki w nagłówku paragonu. Użytkownik, oprócz nazwy i adresu swojej firmy może w nagłówku każdego paragonu drukować również swoje logo graficzne, przez co paragony będą jeszcze bardziej identyfikowane ze sprzedawcą.


Elektroniczna kopia paragonu

Elektroniczna kopia paragonu zastosowana w kasie SENTO E jest bardzo zaawansowana technologicznie, będąc jednocześnie najbardziej bezpieczną i wygodną w codziennej eksploatacji spośród dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie. Czytnik karty SD, na którym rejestrowane są kopie wydruków, zamontowany jest u spodu kasy i zapewnia dostęp użytkownika do karty SD. Obsługa może w całości lub wybiórczo drukować dane z karty przy użyciu mechanizmu drukującego kasy. Może też przeglądać i analizować zapisane dane na zewnętrznym, standardowym komputerze.
Bardzo ważną kwestią w urządzeniach z elektroniczną kopią paragonu jest bezpieczeństwo danych. Karty SD z elektroniczną kopią są specjalnie zabezpieczone: pracują w trybie "bez zmian poza urządzeniem fiskalnym", umożliwiają założenie hasła na zapisane na niej dane oraz stają się "niewidoczne" dla systemów operacyjnych, w przypadku niewłaściwego wyjęcia karty z kasy fiskalnej. Dzięki temu dane z tych kart nie trafią w ręce osób niepowołanych.
Również z powodu szczególnej dbałości o bezpieczeństwo danych, urządzenia z elektroniczną kopią paragonu marki Novitus posiadają dodatkową, wewnętrzną kartę uSD, na której równolegle zapisywane są wszystkie dane z karty zewnętrznej, dostępnej dla użytkownika. W przypadku awarii bądź uszkodzenia danych na karcie SD jej zgubienia lub zniszczenia, wszelkie dane na niej zapisane mogą być odtworzone z wewnętrznej karty uSD.


Obsługa wielu walut

SENTO E umożliwia ustalanie waluty głównej, w której prowadzona jest sprzedaż z możliwością jej zmiany z wyprzedzeniem na inną (zmiana waluty) oraz informacyjnego przeliczenia wartości paragonu z waluty głównej na dowolną walutę, pod paragonem fiskalnym ? wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.


Płatności bezdotykowe

SENTO E posiada innowacyjny sposób współpracy z terminalami do akceptacji zbliżeniowych kart płatniczych. Kasa na bieżąco przesyła do terminala informację o wartości do zapłaty za zakupione towary, a klient sam decyduje, kiedy dokonać płatności za zakupy, zbliżając swoją kartę do czytnika. Kasa wówczas automatycznie kończy paragon i drukuje potwierdzenie płatności kartą.


Dodatkowe funkcje

Kasa SENTO E:

- posiada funkcję obsługi parkingów, wypożyczalni, usług BUS (m.in. wystawianie biletów na zaprogramowanych trasach).

- umożliwia drukowanie wielu definiowanych przez użytkownika wydruków niefiskalnych (np. bilety wstępu, potwierdzenia transakcji, doładowania, wydania bonu, bilety do myjni, sprzedaż telekodu zapłata rachunku, wydanie nagrody, wymiana środków płatniczych i wiele innych). Wydruki te mogą być generowane automatycznie pod paragonem, przypisane do paragonu, lub oddzielnie.

- podłączenie do kasy terminala płatniczego umożliwia płatności kartami płatniczymi oraz stosowanie systemów lojalnościowych.


Dane techniczne:

Ilość PLU: 7000
Drukarka:

tesmiczna

typ: Fujitsu FTP 628,

Papier: 1 x 57mm
Wyświetlacze:

Operatora: graficzny, alfanumeryczny, podświetlany LCD

Klienta: graficzny, podświetlany LCD

Nośnik kopi elektronicznej karta SD
Urządzenia współpracujące:

komputer, szuflada, czytnik, waga, modem, terminal EFT, Bluetooth, drukarka zamówień, monitoring, PC2

Wymiary: 299x100x212 [mm]
Waga: 1,8 kg 

Nasi partnerzy