Axicom - kasy, drukarki fiskalne. Logo1 Axicom - kasy, drukarki fiskalne. Logo1

Mini

Sprawdzone podzespoły i mechanizmy gwarantują tej małej i mobilnej kasie wysoką jakość i trwałość. Bardzo łatwa do utrzymania w czystości dzięki klawiaturze pokrytej folią oraz wysokiej jakości materiałom. Małe wymiary, niska waga oraz dodatkowe wyposażenie sprawiają, która może pracować jako kasa stacjonarna i/lub przenośna. ELZAB Mini to mała i prosta w obsłudze kasa, idealna dla usługodawców i małych placówek handlowych.

 

 

 

 

Klawiatura
Klawiatura zbudowana jest z trwałych i niezawodnych przełączników. Posiada 30 klawiszy wielofunkcyjnych, pokrytych folią o bardzo wysokiej wytrzymałości. Poszczególne klawisze i moment przejścia pomiędzy nimi są wyczuwane przez kasjera dzięki ergonomicznym przetłoczeniom folii (bez angażowania wzroku).
Ergonomiczne przetłoczenia folii

Pod folią znajduje się, łatwo dostępna, wkładka papierowa z opisem klawiszy. Można ją wyjąć, opisać ręcznie lub zastąpić nowym wydrukiem, dostosowanym do potrzeb danej placówki (z dowolnej drukarki np. atramentowej, służy do tego specjalny program serwisowy).
Pod folią znajduje się, łatwo dostępna, wkładka papierowa z opisem klawiszy
Definiowanie klawiszy
Istnieje możliwość definiowania klawiszy - każdy klawisz może mieć nawet 4 znaczenia. Do klawisza można przypisać określone towary, formy płatności (gotówka, karta kredytowa, czek, bon) lub funkcje (kasjera lub kierownika, a nawet tak specyficzne jak wyłączenie kasy). Wówczas jedno naciśnięcie tak zaprogramowanego klawisza wywołuje: przypisany towar, płatność lub funkcję.

Można również zdefiniować klawisz szybkiej sprzedaży towaru tak, aby każde jego naciśnięcie powodowało od razu wydruk paragonu z jedną pozycją sprzedaży, zapłaconego gotówką. Kasjer może wtedy wystawiać paragony przy minimalnym zaangażowaniu uwagi.
To doskonałe udogodnienie dla sprzedających np. bilety w środkach komunikacji, kinach, muzeach, na imprezach, a także dla wystawiających paragony na parkingach.


Wyświetlacze
Wyświetlacz kasjera jest alfanumeryczny (wyświetla znaki i cyfry, w dwóch rzędach po 16 znaków). Posiada podświetlenie, które ułatwia pracę kasjera przy słabym oświetleniu zewnętrznym.
Wyświetlacz kasjera
Wyświetlacz dla klienta
Wyświetlacz dla klienta (8 cyfrowy) jest bardzo czytelny i trwały. Maksymalna wyświetlana suma paragonu to 999 999,99 zł.
Mechanizm drukujący
Kasa jest wyposażona w cichy i wytrzymały mechanizm drukujący firmy Citizen. Wykorzystuje wąskie i tanie rolki papierowe o szerokości 28 mm. Sposób druku paragonu ogranicza do minimum jego długość, zapewniając maksymalną oszczędność papieru. Istnieje możliwość ustawienia, jak na zdjęciu obok, minimalnego odstępu pomiędzy kolejnymi paragonami.
Wąskie i tanie rolki papierowe o szerokości 28 mm
Mechanizm prowadzenia papieru zapobiega przemieszczaniu się rolek w trakcie pracy lub transportu - kasa drukuje w każdym, dowolnym ustawieniu (ciekawostka: także w pozycji "do góry nogami"). Ma to pierwszorzędne znaczenie przy korzystaniu z kasy w terenie. Mechanizm drukujący
KOMFORT PRACY
Elastyczne tryby pracy
Sprzedaż może odbywać się w dwóch wariantach: w trybie komputerowym lub trybie ECR. Tryb komputerowy jest łatwiejszy do opanowania dla początkującego kasjera. Kasa podpowiada co należy zrobić w kolejnym kroku. Z kolei tryb ECR pozwala wprawnemu kasjerowi sprzedawać szybko i przy mniejszej liczbie naciśniętych klawiszy (przy czym nieistotna jest kolejność w jakiej wybierane są PLU, ilość towaru, cena). Tak więc sposób obsługi można elastycznie dobrać do umiejętności, potrzeb a przede wszystkim przyzwyczajeń kasjera.
Typowe zdarzenia
Kasa obsługuje wszystkie typowe operacje w trakcie sprzedaży:
  1. możliwe jest udzielenie rabatu lub narzutu na poszczególne pozycje paragonu oraz rabatu na cały paragon;
  2. dostępne jest wprowadzenie ceny towaru w chwili sprzedaży (sprzedaż ze zmienną ceną);
  3. w trakcie wystawiania paragonu można przeglądać i kasować pozycje sprzedaży;
  4. kasa obsługuje sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych;
  5. dostępna jest sprzedaż wiązana, przydatna dla tych par towarów, które są zawsze sprzedawane razem.

Zasilanie, oszczędzanie energii
Kasa posiada wewnętrzny akumulator. Przy braku zasilania sieciowego, podświetlenie wyświetlacza kasjera oraz wyświetlacz klienta, zostają automatycznie wygaszone, jeśli przez 15 sekund nie są naciskane żadne klawisze (układ oszczędzania energii).

MOBILNOŚĆ
Zasilanie z samochodu
Kasa może być zasilana z instalacji samochodowej, służy do tego przewód zasilania samochodowego 12V.


KOMUNIKACJA Z INNYMI URZĄDZENIAMI

Z boku kasy znajdują się przyciski Wyłącz/włącz oraz złącza komunikacyjneZ boku kasy znajdują się przyciski Wyłącz/włącz oraz złącza komunikacyjne. ELZAB Mini współpracuje z wagą lub komputerem PC oraz szufladą. Należy podkreślić bardzo dobrą współpracę kasy z wagą ELZAB Prima (należy skorzystać z zasilacza Prima-Mini). Do przechowywania pieniędzy polecamy szuflady z rodziny ELZAB Gamma (modele A12 lub A 22).

Dane techniczne:

Ilość PLU: 511/2559
Drukarka: termiczna
Papier: 2 x 28mm/30m
Wyświetlacze:

- Operatora: alfanumeryczny LCD

- Klienta: numeryczny LED

Klawisze bezpośredniej sprzedaży: 9 (4-poziomowe)
Urządzenia współpracujące: komputer, szuflada
Wymiary: 195x205x77 [mm]
Waga: 1kgNiewielkie wymiary, niska waga, duża funkcjonalność oraz elektroniczna kopia paragonu powoduje, że kasa Elzab Mini E jest kasą bardzo wszechstronną. Przygotowana do sprzedaży m.in. usług lekarskich i prawniczych. Dzięki wydajnemu akumulatorowi Li-Ion może pracować jako kasa mobilna na parkingach czy w sprzedaży obwoźnej. Dostępna w kolorach białym i czarnym.
 

Nasi partnerzy