Axicom - kasy, drukarki fiskalne. Logo1 Axicom - kasy, drukarki fiskalne. Logo1

Jota E

ELZAB Jota E to nowoczesna, mała kasa fiskalna, optymalne rozwiązanie dla małych i średnich placówek handlowych i usługowych. Elektroniczna kopia paragonów, współpraca z wieloma urządzeniami, możliwość zasilania z instalacji samochodowej i małe rozmiary sprawiają, że jest bardzo uniwersalna.

Charakterystyka kasy
Obudowa kasy przyciąga uwagę nowoczesną linią wzorniczą i czytelnym, podświetlanym na niebiesko, czteroliniowym wyświetlaczem kasjera.
Wszystkie złącza są umieszczone od spodu kasy, umożliwia to estetyczne podłączenie urządzeń i zasilacza. Termiczny mechanizm drukujący z bardzo wygodną dla użytkownika funkcją easy load (wrzuć, zamknij, drukuj) drukuje na papierze o szerokości 57 mm z prędkością 15 wierszy na sekundę na bardzo długiej, 80 metrowej rolce.
Baza towarowa kasy mieści do 4095 pozycji. Sprzedaż na kasie można prowadzić zarówno w trybie komputerowym jak i tzw. ECR ? zależnie od tego, do którego sposobu przyzwyczajony jest użytkownik.
Kasa posiada wszystkie wymagane przepisami funkcje związane z walutami: prezentację równowartości w drugiej walucie w relacji PLN/EUR, możliwość rozliczenia paragonu w wielu walutach oraz szczegółowe rozliczenie kasjera. Współpracuje on-line z komputerem i najpopularniejszymi urządzeniami peryferyjnymi. Posiada szereg funkcji niezbędnych w nowoczesnych systemach sprzedaży.

Najważniejsze cechy kasy ELZAB Jota E

 1. zapis elektronicznej kopii wydruków na karcie pamięci microSD,
 2. łatwa wymiana papieru dzięki zastosowaniu mechanizmu typu easy load,
 3. starannie dopracowany i bardzo elastyczny system uprawnień (administrowania) kasjerów,
 4. raporty umożliwiające pełne rozliczenie pracy kasjerów,
 5. funkcje eliminujące błędy kasjera: dokładność podawanej ilości, wielopoziomowe ograniczenia poziomu rabatów, maksymalna suma paragonu, maksymalna gotówka w szufladzie itp.,
 6. obsługa do 8 walut, szczegółowe raportowanie wpływów ze sprzedaży w walutach,
 7. opcja "zmiennej ceny" dla wybranych towarów,
 8. wydzielona lista podręczna towarów,
 9. towar do sprzedaży można wybrać za pomocą numeru w bazie towarowej, nazwy, kodu kreskowego lub zaprogramowanego klawisza,
 10. poszczególne pozycje paragonu można przeglądać, korygować lub usuwać przed jego zamknięciem,
 11. dostępna jest sprzedaż wiązana, przydatna dla par towarów, które zawsze sprzedawane są razem,
 12. do danego towaru można przypisać dodatkowe kody kreskowe,
 13. kasa obsługuje sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych,
 14. możliwość definiowania klawiszy realizujących szybką sprzedaż, płatności, rabaty, raporty i inne funkcje, (6 klawiszy funkcyjnych),
 15. współpraca z wieloma wagami (system wag Prima), dla potrzeb stoisk branżowych,
 16. możliwość podłączenia terminala kart płatniczych z obsługą sprzedaży i wypłaty gotówki dla klienta (cashback),
 17. możliwość przełączenia kasy na sprzedaż towarów w innej walucie ewidencyjnej np. euro,
 18. funkcja automatycznego drukowania równowartości w drugiej walucie w relacji PLN/EUR po paragonie,
 19. funkcja podglądu paragonu.

Wyświetlacz klienta

Graficzny wyświetlacz klienta pozwala wyświetlić poza ceną i wartością do zapłaty również nazwę towaru i komentarz do transakcji. Informacja o sprzedaży wyświetlana jest w 2 liniach ? pierwsza jest linią alfanumeryczną, druga cyfrową.

Czytelny, podświetlany na niebiesko, czteroliniowy wyświetlacz kasjera


Wyświetlacz kasjera
Kasa posiada bardzo wygodny graficzny wyświetlacz kasjera wyświetlający cztery linie po 24 znaki w linii oraz czytelną informację o stanie kopii elektronicznej. Wyświetlacz pozwala na przeglądanie sprzedawanych pozycji, ułatwia i przyspiesza poruszanie się po menu kasy. Na bieżąco wyświetlana jest suma paragonu. Przy podsumowaniu widoczna jest liczba pozycji, suma do zapłaty, otrzymana kwota płatności od klienta, wielkość reszty do wydania. Swobodny przegląd pozycji paragonowych ułatwia kasjerowi pracę także w sytuacjach, gdy konieczne jest skasowanie towaru.
Nakładka ochronna klawiatury
Klawiatura kasy może być dodatkowo chroniona przed zanieczyszczeniami przez nałożenie na nią silikonowej nakładki ochronnej. Nakładka chroni przed pyłem (towary sypkie) i przypadkowym rozlaniem płynu. Nałożenie nakładki wymaga zdjęcia ramki otaczającej klawiaturę, założenia nakładki i ?zakliknięcia? ramki w pokrywie kasy.

Współpraca z wagą Prima K
W połączeniu z wagą kalkulacyjną Prima K, sprzedaż towarów za pomocą wagi jest wyjątkowo efektywna. Towar do sprzedaży z wagi wybiera się za pomocą klawiatury wagi z bazy towarów w kasie. Nie ma potrzeby programowania towarów w wadze. Waga wyświetla nazwę, cenę jednostkową oraz wartość towaru a po naciśnięciu klawisza na wadze pozycja sprzedaży zostanie wydrukowana na kasie.
Taka konfiguracja jest szczególnie przydatna dla sprzedawców działów tematycznych (sery, wędliny, warzywa) oraz tam gdzie szybkość obsługi klienta jest priorytetowa.

Dane techniczne:

Ilość PLU: 4095
Drukarka: termiczna
Papier: 57mm/30m
Wyświetlacze:

- Operatora: alfanumeryczny LCD

- Klienta: numeryczny LED

Klawisze bezpośredniej sprzedaży: 71 (z kombinacjami)
Urządzenia współpracujące: komputer, szuflada, czytnik, waga, terminal kart płatniczych
Wymiary: 240x240x115 [mm]
Waga: 2,1kg 

Nasi partnerzy